Hazırlık Sınıfı

Öğrenciler, hazırlık sınıfında B2 seviyesine kadar Almanca öğrenip, bu avantajla işletme eğitimlerini Almanca dilinde yapmaktadırlar.

 

B2 Dil Seviyesi

Hazırlık sınıfı Avrupa Dilleri Ortak Çerçeve Programına göre çalışır ve bir başlangıç ve devamı olan ilerletici bir kurla her biri birer dönem olmak üzere 1 yılda tamamlanabilir. Başlangıç kurunun sonunda öğrenciler bir sınavla A2 seviyesini başarmak durumundadırlar.2. Kuru başardıkları takdirde, öğrenciler B2 seviyesine ulaşmış olup, fakülteye geçmeye hak kazanırlar.

 

Yoğun Almanca Dersleri

Dersler her gün 09.00-16.00 saatleri arasında yapılacak olup,1 gün 6 tane 45’er dakikalık derslerden oluşmaktadır.

Güz dönemi dersleri Eylül ortası gibi başlayıp, Ocak sonundaki final sınavıyla son bulur. Bahar dönemi ise Şubat ayı ortası gibi başlayıp, Haziran sonundaki Final sınavı ile son bulur.

Bir dönem 500 ders saatinden oluşur. Öğrenciler buna istinaden %80 derslere devam etmek zorundadır. Devamsızlık durumda öğrenci ilgili kurda kalıyor ve tekrar etmek zorunda oluyor.

 

İletişimsel Yöntem

Öğrenciler, gerek duydukları bilgi ve destek için Avrupa referanslarını dikkate alan okutmanlarla birlikte modern tekniklerle çalışabilirler. Dersler, karşılıklı diyaloglarla yapılarak öğrencilerin sadece gramer değil, akıcı bir Almanca diline sahip olmalarını sağlamaktadır.

 

Hazırlık Sınıfından Muafiyet

Öğrenciler, Türkiye’de bir Alman okulundan bu dilde mezun olmuşsa hazırlık okumadan direkt Fakülte eğitimine başlayabilir. Bu sertifikalardan birini B2 seviyesinde başarmış olan öğrencilerde hazırlıktan muaf sayılacaktır: TestDaf, Goethe Sertifikası, telc Sertifikası, Yüksek Okula giriş için Almanca dil sınavı sertifikası (DSH),II. Seviye Almanca dil diploması (DSD II),İş için Almanca dil diploması (ZdfB),Avusturya Dil Diploması (ÖSD).

 

Ders Materyalleri

Ders ve çalışma kitapları, Üniversite içindeki sosyal tesisler binasında bulunan kitapçıdan satın alabilirler.

 

İletişim

Hazırlık Sınıfı Koordinatörü

Volker Andreas Müller

0216 578 07 39

Bu e-Posta adresi istenmeyen posta engelleyicileri tarafından korunuyor. Görüntülemek için JavaScript etkinleştirilmelidir.

 

Okutmanlar
Katharina Tenti Bu e-Posta adresi istenmeyen posta engelleyicileri tarafından korunuyor. Görüntülemek için JavaScript etkinleştirilmelidir.

Neslihan Giray Bu e-Posta adresi istenmeyen posta engelleyicileri tarafından korunuyor. Görüntülemek için JavaScript etkinleştirilmelidir.

Yeşim Bakırcığıl Bu e-Posta adresi istenmeyen posta engelleyicileri tarafından korunuyor. Görüntülemek için JavaScript etkinleştirilmelidir.